ÜRÜNLER

Standart Verimli Seperatör Filtreler


Separatör Filtreler; Sudan daha ağır olan, özgül ağırlıkları 2 veya üzerindeki askıda katı maddeleri ve inorganik maddelerin sudan uzaklaştırılması için ideal bir mekanik filtredir. Tutulacak partikülün ağırlığına göre 74 mikron hassasiyetine kadar filtrasyon işlemini gerçekleştirir.

Santrifüj Separatör Filtrelerde partikülleri filtrelemek için bir elek veya benzeri bir filtreleme elemanı yoktur. Separatör Filtrelerde partikül ayırma işlemi, filtre elamanı yerine merkezkaç kuvveti vasıtasıyla sağlanır ve filtrasyon verimliliği, parçacıkların özgül ağırlıkları ve parçacıkların boyut dağılımı ile doğru orantılıdır.

Standart Verimli Separatör Filtreler küçük sistem ve su debisi uygulamaları için ideal bir seçimdir. Standart Verimli Seperatör Filtrelerde, filtrasyon sırasında katı ayırıcı separatör filtre üzerindeki basınç kaybının minimum 0,3 bar olması koşuluyla, özgül ağırlığı 2,6-2,8 olan (kum gibi) partikülleri 74 mikron boyutuna kadar tüm parçacıkların %98'ini sudan ayırabilir.

Blöfler sırasında yeterli basıncın sağlanması ve separatör filtrenin sürekli aynı basınçlarda çalışması için, tüm katı ayırıcı separtör filtrele modellerinin, pompaların basma hattı üzerine montajı yapılması önerilir.

Özellikler ve Avantajlar


Aşınacak hareketli bir parçası yoktur.
Her hangi bir sarf malzeme ihtiyacı yoktur; temizlenecek veya değiştirilecek elek, kartuş filtre veya herhangi bir filtre elemanı yoktur
Blöflerde çok az su atar,
Geri yıkama veya arıza süresi gereksinimi yoktur,
Tüm sistemde Düşük Basınç Kaybı yaratır,
Karbon çelik veya paslanmaz çelik malzemeden üretilen özel ağır hizmet tipi modelleri mevcuttur,
Çalışması veya Blöf işlemleri sırasında elektrik gerekmez
0,7 - 66 m3/h kapasitelerde, (3 - 290 gpm)
Çalışma Basıncı 1,5 - 10 bar (25 psi - 150 psi
Basit kurulum, Kolay operasyonel işletim,
Düşük maliyetli yatırım,
Özel aksesuarları ile kolay, insan müdahalesi olmadan otomatik blöf / atık yönetimi sağlanabilir,