ÜRÜNLER

Yüksek Verimli Seperatör Filtreler


Separatör Filtreler; Sudan daha ağır olan, özgül ağırlıkları 2 veya üzerindeki askıda katı maddeleri ve inorganik maddelerin sudan uzaklaştırılması için ideal bir mekanik filtredir. Tutulacak partikülün ağırlığına göre 40 mikron hassasiyetine kadar filtrasyon işlemini gerçekleştirir. Etkili bir sıvı- katı ayırıcı işleminde esas olan, katılar ve sıvı arasındaki özgül ağırlık farkıdır. Fark ne kadar büyük olursa, katıların sıvı içinden ayırma verimliliği de o kadar yüksek olur.
Santrifüj Separatör Filtrelerde partikülleri filtreleyip ayırmak için bir elek veya benzeri bir filtreleme elemanı yoktur. Separatör Filtrelerde partikül ayırma işlemi, filtre elamanı yerine merkezkaç kuvveti vasıtasıyla sağlanır ve filtrasyon verimliliği, parçacıkların özgül ağırlıkları ve parçacıkların boyut dağılımı ile doğru orantılıdır.
Yüksek Verimli Seperatör Filtrelerde, filtrasyon sırasında katı ayırıcı separatör filtre üzerindeki basınç kaybının minimum 0,3 bar olması koşuluyla, özgül ağırlığı 2,6 ve daha büyük olan partikülleri 40 mikron boyutuna kadar tüm parçacıkların %98'ini sudan ayırabilir.
Yüksek Verimli Katı Ayırıcı seperatör filtrelerde standart modellere göre bazı ek özel donanımları bulunur. Bu donanımlar sayesinde Seperatör filtrelerin daha verimli sonuç elde etmesi sağlanır.
Seperatör filtre girişinde yüksek verimde sonuç alabilmek için; girdap oluşumu için katı parça boyutu ve yoğunluğuna uygun özel açılı kanacıklar vardır.
Dış girdap tubü (External Eddy Tube) sayesinde daha küçük boyuttaki ( özgül ağırlık önemlidir! ) katı cisimleri dahi kolayca sudan ayırabilir,
Katı toplama haznesi girişinde sıvı içinde katı parça ve basıncı çekmek için özel bir disk seti bulunur.
Blöfler sırasında yeterli basıncın sağlanması ve separatör filtrenin sürekli aynı basınçlarda çalışması için, tüm katı ayırıcı separtör filtre modellerinin, pompaların basma hattı üzerine montajı yapılması önerilir

Özellikler ve Avantajlar


Aşınacak hareketli bir parçası yoktur.
Her hangi bir sarf malzeme ihtiyacı yoktur; temizlenecek veya değiştirilecek elek, kartuş filtre veya herhangi bir filtre elemanı yoktur
Blöflerde çok az su atar,
Geri yıkama veya arıza süresi gereksinimi yoktur,
Tüm sistemde Düşük Basınç Kaybı yaratır,
Karbon çelik veya paslanmaz çelik malzemeden üretilen özel ağır hizmet tipi modelleri mevcuttur,
Çalışması veya Blöf işlemleri sırasında elektrik gerekmez
65 - 2700 m3/h kapasitelerde, (290 - 11.250 gpm)
Çalışma Basıncı 1,5 - 10 bar (25 psi - 150 psi)
Basit kurulum, Kolay operasyonel işletim,
Düşük maliyetli yatırım,
Özel aksesuarları ile kolay, insan müdahalesi olmadan otomatik blöf / atık yönetimi sağlanabilir,